Kasvanduse ajaloost  

Meie esimeseks kassiks sai 1997.a.kilpkonnatüdruk NECA , kelle sugupuust leidsime ka maskiga kasse. Sealt tuli idee otsida talle paariliseks colourpoint, kelleks sai pruuni maskiga MAIKL .

 Kahjuks ei kandnud Neca siiski cp geeni ja me muretsesime Maiklile veel teisegi tüdruku - sinise maskiga MARII . Sellest ajast rõõmustasid meid aastaid maskiga kassipojad, ka mõningad šokolaadmaskid, kellest erilist rõõmu tundsime.

 Edasi täienes meie kassipere lühikarvalise lillakilpkonn MULGI'ga , kes kandis cp geeni ja andis laia värvigammaga järglasi, nii maskiga kui ühevärvilisi, nii pärslasi kui exotic'uid. 

Järgnes periood, kus tundus, et domineerivaks värviks kasvanduses võiks olla šokolaad/lilla ja saigi jätkatud neis värvides kassidega - šokolaadkilpkonn CHERRY BRONZE , valge AQUAMARINE , šokolaaditüdruk ROXANA

See mõte jäi aga poolikuks, sest südamesopis andis endast taas märku armastus colourpointide vastu, mille tõestuseks  sinikilpkonn-tabby maskiga kiisutüdruk NAOMI ja pruuni maskiga poiss TRICK OF TREAT .